20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

V Novom Meste pripravujú areál jazera Kuchajda na leto plné športu a zábavy

Najčítanejšie

Starosta Nového Mesta Matúš Čupka informuje: „V týchto dňoch ste si možno všimli, že v areáli Kuchajdy sa začali diať veci. Športoviská a ihriská prejdú obnovou a pribudnú aj úplne nové. Ide o trvalé investície, ktorými chceme rozšíriť možnosti aktívneho vyžitia skutočne pre všetkých.

Pripravujeme Kuchajdu nielen na každodenné využitie, ale aj na blížiaci sa Olympijský festival, ktorý sa bude konať práve tu v čase konania letnej olympiády v Paríži na prelome júla a augusta.

Aké nové aktivity a vylepšenia vás čakajú?

  • Výstavba lezeckej steny – už čoskoro si budete môcť vyskúšať svoje lezecké schopnosti.
  • Údržba volejbalových ihrísk – dostanú nový šmrnc a budú pripravené na zápasy.
  • Petangové ihriská – obnovíme plochy, aby ste si mohli užívať hru v peknom prostredí.
  • Modernizujeme basketbalové ihrisko, aby ste si mohli zahrať na kvalitnom povrchu.
  • V pláne máme aj nový skatepark, ktorý sa stane skvelým miestom pre všetkých nadšencov skateboardingu.

Práce budú prebiehať koncom júna a počas júla, čo môže dočasne obmedziť vaše možnosti využívania niektorých častí Kuchajdy. Verím však, že výsledok bude stáť za to! Súčasne budeme prečisťovať brehy nášho jazera, aby bola Kuchajda ešte krajším a čistejším miestom pre oddych a športovanie.

Teším sa na naše spoločné leto plné športu a zábavy na Kuchajde, verím, že v ďalších rokoch sa nám podaria aj ďalšie vylepšenia tohto skvelého areálu pre oddych, šport a kultúru,“ uviedol Matúš Čupka.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne