9.2 C
Bratislava
piatok, 23. februára 2024

Výstava fotografií: Joe Klamar – Pohyblivý svet

Najčítanejšie

zmenseny plagat-na vystavu joe klamara
JOE KLAMAR

výstava fotografií „POHYBLIVÝ SVET“

Miesto konania: Galéria mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, Bratislava
(otvorené denne okrem pondelka
11h – 18h)
Trvanie výstavy:
12. 12. 2012 – 24. 2. 2013
Kurátor: Marián Pauer

13. ročník projektu
Henkel Slovensko Slovensku

Chcete vidieť svet úplne novými očami? Navštívte výstavu fotografií jedného z najkreatívnejších autorov súčasnej agentúrnej fotografie Joe Klamara. Joe Klamar je už trinástym Slovákom, ktorého diela predstavuje širokej verejnosti spoločnosť Henkel Slovensko, v rámci projektu Henkel Slovensko Slovensku.  Spoločnosť Henkel tak opäť nadväzuje na úspešné ročníky projektu, ktorý prispieva k podpore slovenskej kultúry a povedomí o nej medzi ľuďmi. Každoročne sú predstavené významné osobnosti z oblasti umenia, ktoré sa stali pojmom v medzinárodnom meradle a majú svoje korene na Slovensku.

Výstava unikátných fotografií Joe Klamara, pod názvom Pohyblivý svet sa uskutoční od 12. decembra 2012 do 24. februára 2013 v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci, Františkánske námestie 11. Keďže cieľom spoločnosti Henkel je dostať umenie viac k ľudom, po prvýkrát bude výstava putovná. Od 7. marca 2013 do 25. mája 2013 si ju budú môcť návštevníci pozrieť aj v Liptovskom Mikuláši v Galérií Petra Michala Bohúňa, Tranovského ul. 3. Ďalšie mestá sú tiež v jednaní.

„Spoločnosť Henkel prikladá veľký význam podpore umenia na Slovensku a opäť nadväzuje na úspešné ročníky projektu Henkel Slovensko Slovensku. Tento umelecký projekt prispieva k podpore slovenskej kultúry a povedomí o nej medzi ľuďmi. Každoročne sú predstavené významné osobnosti z oblasti umenia, ktoré sa stali pojmom v medzinárodnom meradle a majú svoje korene na Slovensku,“ povedal Mag. Rudolf Steger, prezident Henkel Slovensko.

„Joe Klamar dokáže s obdivuhodnou ľahkosťou zakomponovať do plochy obrazu komorné príbehy rovnako, ako veľké scény. Klamarove obrazové príbehy nie sú prvoplánové, zväčša sa odohrávajú v niekoľkých rovinách. Imponujú citom pre pohyb a výtvarnú skratku. Jeho fotografický rukopis je osobitý a neopakovateľný,“ hovorí kurátor výstavy PhDr. Marián Pauer.

Joe Klamar
rodák spod Tatier (1965) po krátkom pôsobení v Česko-Slovenskej televízií koncom osemdesiatych rokov emigroval do Kanady, kde po neľahkom začiatku vyštudoval fotografiu a začal prispievať do novín. Neskôr spolupracoval s agentúrou Canadian Press a denníkom Winnipeg Sun. Po návrate na Slovensko bol fotoreportérom TASR, potom Reuters a napokon sa stal stredoeurópskym šéffotografom Agence France Presse. V januári 2012 sa vrátil na americký kontinent, kde naďalej pôsobí ako reportér AFP so sídlom v Los Angeles. Je nositeľom viacerých významných ocenení z prestížnych súťaží, v roku 2009 získal hlavnú cenu Fotografiu roka na Czech Press Photo. V USA získal v rokoch 2006 a 2008 ceny v celosvetovej súťaži Fotografia roka.

Čítajte viac:
Kto je Joe Klamar?

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605  miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.

Partneri projektu:
Natálie Lorencová, tlačová hovorkyňa Henkel Slovensko, Záhradnícka 10, Bratislava 821 08
Tel: +420 220 101 116, Mobil: +420 739 325 116, Fax: +420 220 101 190, E-mail: natalie.lorencova@henkel.com
www.henkel.sk

Simona Mištíková, Divino.s.r.o., Jeséniová 4, Bratislava 831 01
Mobil: +421 907 709 638, E-mail: mistikova@divino.sk
www.divino.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne