-0.4 C
Bratislava
nedeľa, 10. decembra 2023

RTVS: „Dámsky klub na Jednotke predbehol podobný program súkromnej TV“

Najčítanejšie

Denný magazín RTVS Dámsky klub, ktorý vysiela Jednotka v pracovných dňoch o 12.10, prináša hodnotný a kultivovaný obsah. Vďaka užitočným radám a informáciám nielen pre dámy si tento program získava čoraz viac stabilných divákov, a to dokonca aj v susednej Českej republike. Dámsky klub  v aktuálnej sezóne zaznamenáva rastúci trend sledovanosti – minulý týždeň predbehol v sledovanosti u divákov starších ako 12 rokov podobný program súkromnej televízie.

V uplynulom 6. týždni dosiahla sledovanosť relácie Dámsky klub 69 tisíc divákov / podiel na trhu 10,5%. V porovnaní so začiatkom sezóny je to nárast o takmer 20 tisíc divákov, podiel na trhu dosiahol o 2,5% vyššiu hodnotu. V pondelok 4. februára dosiahla relácia Dámsky klub trhový podiel 11,2%, v utorok 11,5% a zaznamenala tak vyššie hodnoty sledovanosti ako podobne zameraný program súkromnej televízie. Jednotlivé cieľové skupiny podľa pohlavia a veku zaznamenávajú prevažne rastúci trend. U najmladších žien podiel na trhu v porovnaní so štartom v aktuálnej sezóne vzrástol o takmer 100%. Najvyššie podielové hodnoty dosahuje relácia  u žien nad 55 rokov – v 6. týždni dosiahli podiel na trhu 16,2%. 

zmensena foto-Malachovská_Janečková_Veliká_Müllerová.JPG
Malachovská, Janečková, Veliká, Müllerová

Denný magazín RTVS Dámsky klub má svojich priaznivcov aj v susednej Českej republike. Moderátorky Iveta Malachovská a Soňa Müllerová boli prednedávnom hosťami obdobného programu Českej televízie Sama doma. Pozvali ich české kolegyne Alena Veliká a Ester Janečková. „Program Sama doma je pre nás veľkým vzorom. Preto nás teší, že máme diváčky aj v susednej Českej republike,“ povedala Iveta Malachovská.

Denný magazín RTVS Dámsky klub sa vrátil na obrazovky Jednotky po letnej prestávke opäť v septembri 2012. „Odkedy sme sa vrátili na obrazovku Jednotky, máme obrovskú radosť nielen zo sledovanosti, ale najmä z listov či reakcií našich diváčok. Mnohé sa priznali, že vďaka našej relácii si viac veria, zdvihli si sebavedomie a ľahšie sa v živote presadzujú. Stali sme sa priateľkami a vďaka Dámskemu klubu máme  spoločne krajší a hádam aj bohatší život. My veríme, že naše úsilie a veľká snaha prinášať na obrazovku stále zaujímavé, aktuálne  témy, bude naďalej robiť  radosť nielen divákom, ale i  nášmu celému  tvorivému tímu,“ dodáva Iveta Malachovská.

zmensena fotografia-Dámsky_klub_1246
Reláciu DÁMSKY KLUB moderujú dve dvojice: Iveta Malachovská so Soňou Müllerovou a Andrea Chabroňová s Karin Majtánovou.

Dámsky klub – radosti a starosti nielen zo sveta žien

Jedinečná relácia na slovenskom televíznom trhu, ktorá sa zaoberá tým, čo ženy posúva dopredu, dáva im rady, zdieľa ich problémy, ale aj úspechy. Prináša novinky, informácie a rady z oblasti zdravia, psychológie, životného štýlu, krásy a samozrejme nevynecháva ani deti a mužov. Reláciu moderujú dve dvojice: Iveta Malachovská so Soňou Müllerovou a Andrea Chabroňová s Karin Majtánovou.

Relácia Dámsky klub je obnovenou a vylepšenou verziou obľúbeného Dámskeho magazínu, ktorý začal vysielať pred štyrmi rokmi. Okamžite si získal nielen ženského diváka, ale podľa prieskumov stúpala sledovanosť aj u mužského diváka. Vysokú sledovanosť relácia získavala nielen vďaka tomu, že to bol jediný program tohto typu na obrazovkách, ale aj tým, že tvorcovia spolupracovali pri tvorbe obsahu relácie s divákom, ktorý mal možnosť aktívne reagovať na dané témy, navrhovať ich, a tak sa stal jeho súčasťou.

Užívajte si popoludnia v príjemnej spoločnosti Dámskeho klubu v pracovných dňoch o 12.10 na Jednotke.

Všetky dáta uvádzame v cieľovej skupine 12+

Zdroj: PMT/TNS SK

Informácie pre portál masmediálne.info poskytol hovorca RTVS Richard Šümeghy, www.rtvs.sk

Ďalšie články

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne