15.7 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

BA: Kultúrne Centrum Dunaj_Program: 8-14.4.2013.

Najčítanejšie

8.4. (po) 20.00 Dobre naladený klavír koncert (1 € na mieste / bar)

Večer s bluesom a džezovými štandardmi v podaní Lukáša Valtera.

KC Dunaj-Prelet nad kukucim hniezdom9.4. (ut) 19.30 Bioscop: Prelet nad kukučím hniezdom (One Flew Over…, USA, 1975) kino (3 € na mieste / sála)

Prelet nad kukučím hniezdom (One Flew Over the Cuckoo’s Nest), dráma, réžia: Miloš Forman, USA, 1975, 133 min.

Film z prostredia psychiatrickej liečebne si vyslúžil 5 Oscarov, 6 Zlatých glóbusov a 6 ocenení BAFTA. V réžii Miloša Formana uvidíte vynikajúceho Jacka Nicholsona, Louisa Fletchera, Michaela Berrymana, V. Smitha a ďalších.

Info o filme / http://www.facebook.com/events/441341105943797/

10.4. (st) 20.00 Večer alternatívneho divadla: Chutilo vám, páni? divadlo (4 € na mieste / sála)

Jubilejná 20. repríza úspešnej komédie jedného herca z podivného sveta reštaurácií a čašníkov vyslúžila autorovi Pavlovi „Palcovi“ Serišovi Cenu Stana Radiča za Objav roka na európskom festivale humoru a satiry – Kremnické gagy 2012. Počas predstavenia „Palec“ odohrá viac ako 20 rôznych charakterov. Keďže používa iba minimum rekvizít, počíta s aktívnou predstavivosťou diváka.

Komédia, ktorá je zmesou divadla, pantomímy, absurdity a tanca, bola inšpirovaná dielom „Mistero buffo” od talianskeho dramatika a nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Daria Fo. Vzišla zo spolupráce s uznávaným českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na JAMU v Brne.

Pavol „Palec“ Seriš je študentom pohybového divadla na JAMU v Brne a spoluzakladateľom autorského trenčianskeho divadla Neandrtal Teatr. V KC Dunaj sa predstavil aj s pohybovou komédiou „Zo ZOO“. Hra „Chutilo vám, páni?“ už nadchla divákov napríklad v Divadle Husa na provázku v Brne, v Divadle Na zábradlí v Prahe i na festivale Pohoda.

http://www.facebook.com/events/233178686826772/

11.4. (št) 18.00 Literárny klub: Rockové verše číta Robo Roth literatúra (vstup voľný / bar)

Slovenský rozhlas v pravidelnej relácii Rockové verše prináša preklady textov najznámejších rockových legiend. Projekt predstaví Karol Horváth. Číta Robo Roth.

http://www.facebook.com/events/141471502698392/

KC Dunaj-Balkan beats
11.4. (št) 21.00 Balkan Beats: Profesor Ikebara (CZ) party (4 € na mieste / sála)

Počas balkánskej noci zaznejú svieže rytmy mexickej cumbie, karibského reggea i tradičnej cigánskej hudby. Malalata Soundsystem bude tento krát hostiť českého DJa Profesora Ikebaru.

Malalata Soundsystem odohrala desiatky koncertov s kapelami a producentmi ako N.O.H.A. (ES), Parov Stelar, Watcha Clan (FR), Parno Graszt (HU), Karamelo Santo (AR), v najvýznamnejších kluboch v Prahe, Bratislave alebo Warszawe, Krakowe, na Filmovom festivale v Karlovych Varoch, fest Anča v Žiline, bratislavskom Uprisingu či vo vysielaní Rádia_FM.

http://www.facebook.com/events/591180767576892/

KC Dunaj-vec mi zlokot
12.4. (pi) 21.00 Vec mi Zlokot koncert party (12€/14€ predpredaj v KC Dunaj / na mieste / sála+bar)

Unikátny večer, na ktorom Branči Kováč aka Vec pokrstí svoj nový album – Stereo Farbo Slepo a zároveň Zlokot pokrstí svoj nový album Slowakische Idiot. Na koncerte vystúpia mnohí hostia, ktorí sa na albumoch podieľali (Supa, Zdenka Predná, Peter Lipa, Juraj Benetin, Saša Okálová).

Branči Kováč vydal po 4 rokoch dlho očakávaný album Stereo Farbo Slepo, ktorý na pozitívne ohlasy kritiky nedal dlho čakať. Na Radio_Head Awards 2012 získal cenu za album roka a cenu v žánrovej kategórii hip hop/rap/r’n’b. Je to vyzretý album od skúseneho rapera, ktorý je považovaný za legendu vo svojom žánri. Na turné sa s ním na pódiu predstaví aj Škrupo.

Superskupina Zlokot vydala svoj debutový album Slowakische Idiot, v ktorom kombinuje rap s rockom, punkom a elektronickou hudbou. Kapelu tvoria bývalí členovia Noisecut (Erik Losos Horák a Mišo Lašán), Stanka z Got Blue Balls a raper Lyrik. Zlokot sa stal na Radio_Head Awards 2012 nováčikom roka a celkom zaslúžene!

Po oboch krstoch bude afterparty s DJ-om Yankom Králom a s Emonoizboyz.

http://www.facebook.com/events/163629513790984

 

KC Dunaj-OK Bonnie, Longital
13.4. (so) 20.00 Cherchez la femme: OK Bonnie (FR) + Longital koncert (8 €/10 € predpredaj interticket ticketportal / na mieste / sála+bar)

Koncert veľmi známej nedávno ocenenej francúzskej skupiny OK Bonnie a nový akustický program skupiny Longital v rámci festivalu Cherchez la femme.

Cherchez la femme – podujatie je festivalom koncertov, vernisáží a iných doplnkových podujatí zameraných na prezentáciu kvalitnej tvorby ženských umelkýň. Po Paríži sa stáva Bratislava druhým európskym mestom, ktoré organizuje toto podujatie. Festival sa uskutoční v období 11–13. 4. 2013 na viacerých miestach na území Starého Mesta, a to v Ateliéri Babylon, KC Dunaji, Nekapri InnArt, v Nu Spirit Clube a v Green Budha.

Viac informácií: www.cherchezlafemme.sk.

https://www.facebook.com/CherchezLaFemmeFestival

 

14.4. (ne) 17.00→19.00 StartupCamp Bratislava #29 stretnutie (vstup voľný / sála)

StartupCamp je každomesačné stretnutie ľudí riešiacich startupy a veci s nimi spojené. Founderi, developeri, biz guys, investori, dizajnéri – vítaní sú všetci.

Tešíme sa na Teba na ďalšom neformálnom stretnutí slovenskej startupovej scény. Sme priestorom pre technologické aj netechnické startupy, nápady či idey. Zaži super atmosféru spolu s dizajnérmi, investormi, kreatívcami, kódermi, biz guys, marketérmi a foundermi. Ak chceš prezentovať svoj startup, píš na info@startupcamp.sk!

Viac informácií: www.startupcamp.sk

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne