24.8 C
Bratislava
sobota, 15. júna 2024

Český prezident bude jazdiť na Novej ŠKODE Superb

Najčítanejšie

Bratislava, 19. jún 2013 – Modernizovaná ŠKODA Superb sa krátko pred uvedením na trh stáva tiež českou štátnickou limuzínou. Ako prvý zákazník bude s najsilnejším a najexkluzívnejším sériovým automobilom českej produkcie jazdiť prezident Českej republiky Miloš Zeman. Prezident bude používať vlajkovú loď značky ŠKODA, model Superb Laurin & Klement čiernej farby.Skoda Auto-Novy Superb-CZ Prezident_titulkova_fotografia_k_clanku

Vozidlom ŠKODA Superb sa  Miloš Zeman viezol už na svoju inauguráciu v marci tohto roka. Tento prezidentský automobil teraz nahradí úplne prepracovaný model. V prezidentskej flotile sú celkovo tri vozidlá ŠKODA Superb.

Sme hrdí na to, že prvý zákaznícky exemplár nového Superbu bude v službách českej hlavy štátu, hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. Nové vydanie vlajkovej lode opäť potvrdzuje vysokú technickú úroveň Českej republiky, hovorí Vahland.

Novou prezidentskou limuzínou je vozidlo ŠKODA Superb v špičkovej verzii Laurin & Klement. Automobil v odtieni laku „Black Magic“ s perleťovým efektom poháňa benzínový vidlicový šesťvalec 3,6 FSI s výkonom 191 kW.

Exkluzívne vozidlá značky ŠKODA boli ako štátnické limuzíny používané aj predchádzajúcimi prezidentmi. Už prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk jazdil od roku 1926 legendárnym vozidlom ŠKODA Hispano Suiza, automobilom svetového ohlasu, poháňaným šesťvalcom s trvalým výkonom 100 konských síl.

Prvé vozidlá typu Superb vyrábala ŠKODA pre náročných zákazníkov v tridsiatych rokoch minulého storočia. Od roku 2001 Superb opäť kraľuje modelovej palete značky ŠKODA. V minulom roku sa pre vozidlo ŠKODA Superb na celom svete rozhodlo približne 110 000 zákazníkov. Na trhoch po celom svete je tento automobil stelesnením kvality z Českej republiky.

Roman Rajtár

Zdroj: ŠKODA AUTO SLOVENSKO

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne