5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Dušan Jarjabek: Nezávislý analytik by mal rešpektovať fakty (aktualizované)

Najčítanejšie

Na internetovej stránke venovanej slovenským médiám (www.omediach.com) sa dnes objavil príspevok jej majiteľky, pani M. Kernovej Matica chce pripravovať vysielanie RTVS, pozrite sa, ako by to dopadlo.

Bývalá redaktorka denníka SME Miroslava Kernová sa zaoberá Okrúhlym stolom Matice slovenskej, na ktorom cez víkend zaznelo niekoľko podnetov pre verejnoprávny rozhlas a televíziu. Moderátor diskusie a šéfredaktor Slovenských národných novín M. Smolec vzápätí po uverejnení článku v diskusii pod príspevkom upozornil na viacero autorkiných omylov, nepresností a účelových manipulácií s faktami.

Exemplárnym príkladom neúcty k faktom, alebo ich neznalosti (čo je v prípade autorky pokúšajúcej sa vybudovať si image nezávislého posudzovateľa mediálneho prostredia v Slovenskej republike ešte horšie!) je tvrdenie Miroslavy Kernovej, že „Za iniciatívou je aj Dušan Jarjabek, bývalý poslanec HZDS, dnes Smeru.“ Na rokovanie Okrúhleho stola som dostal pozvánku ako člen a predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Na rokovaní som pozorne počúval vyslovené názory a námety a informoval som účastníkov o platných predpisoch, ktoré rámcujú činnosť médií verejnej služby v tomto štáte.

Pre absolventku histórie a politológie s vyše desaťročnou školou v názorovo vyhranenom denníku iste nie je jednoduché zmieriť sa so skutočnosťou, že v reálnom svete existujú aj ľudia, ktorých predstava o médiách verejnej služby je diametrálne odlišná od notoricky opakovaných zásad liberálnych dogmatikov.

Neprekvapuje ma preto, že „nezávislá“ pani Kernová pokus Matice slovenskej o konštruktívnu diskusiu s vedením RTVS zosmiešňuje a ironizuje. Prekvapuje ma, že publikuje ničím nepodložené výmysly. Preto som nútený touto cestou požiadať „jedinú majiteľku a vydavateľku“ www.omediach.com o revidovanie ňou publikovanej informácie.

 

Dušan Jarjabek,
poslanec Národnej rady SR, predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá

 

Aktualizácia:
21:09h.
doplnené o vyjadrene pani Kernovej, z portálu omediach.com:

Dušan Jarjabek v agentúre TASR zverejnil stanovisko, kde napísal, že „Exemplárnym príkladom neúcty k faktom, alebo ich neznalosti je tvrdenie Miroslavy Kernovej, že „Za iniciatívou je aj Dušan Jarjabek, bývalý poslanec HZDS, dnes Smeru.“

Jarjabek v stanovisku píše: „Na rokovanie Okrúhleho stola som dostal pozvánku ako člen a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Na rokovaní som pozorne počúval vyslovené názory a námety a informoval som účastníkov o platných predpisoch, ktoré rámcujú činnosť médií verejnej služby v tomto štáte.“ Pri informácii o tom, že za iniciatívou je aj Jarjabek, sme vychádzali z oficiálneho vyhlásenia Matice, kde je ako jediný citovaný z účastníkov okrúhleho stola práve Jarjabek: Ako uviedol predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek, v RTVS je čo naprávať a vyzval prítomných, aby sa so svojimi požiadavkami obrátili na Radu RTVS, kde dokážu presadiť svoje požiadavky. Podobnú iniciatívu majú na svojej stránke aj Slovenské národné noviny, kde je šéfredaktorom Smolec, ktoré výzvu spojili s odkazom na rozhovor s Jarjabkom „viac na túto tému“.

Ako by vyzeralo vysielanie RTVS pod taktovkou Matice:

[youtube]http://youtu.be/apOAM0Iam4U[/youtube]

 

Zdroj: TASR

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne