22.4 C
Bratislava
pondelok, 22. júla 2024

Kyjev: Nezvestného ukrajinského novinára našli umučeného

Najčítanejšie

Kyjev 6. apríla (TASR) – Telo ukrajinského aktivistu a novinára, ktorý bol od piatku nezvestný, našli v sobotu zahrabané v lese Čerkaskej oblasti. 

Na mužovom tele boli stopy po mučení, rezné a bodné rany, na hlave bolo natiahnuté igelitové vrecko a ruky boli spútané.

Novinára uniesli neznáme osoby v piatok priamo z dvora jeho domu v meste Korsuň-Ševčenkovskyj.

Novinár Vasilij Serhijenko bol aktivistom strany Sloboda a aktívne sa zúčastňoval na nedávnych protivládnych demonštráciách v Kyjeve, pričom sa zapojil aj do tzv. AutoMajdanu.

AutoMajdan to boli protestné jazdy prívržencov opozície k sídlach členov zosadenej ukrajinskej vlády alebo hliadkovanie ich áut v uliciach.

Čerkaská pobočka strany Sloboda vyslovila predpoklad, že Serhijenkov únos a mučenie sú prejavom revanšu miestnych predstaviteľov Strany regiónov a tamojších oligarchov. Serhijenko v minulosti dostal niekoľko vyhrážok za svoje články alebo novinárske aktivity.

 

O udalostiach posledných dní na Ukrajine –
sme priniesli množstvo článkov, prečítať si ich môžete > TU

 

Zdroj: TASR, ilustračná fotokoláž: Marián Luha, masmediálne.info

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne