12.5 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Chceš vycestovať a vyskúšať si prácu pre zahraničné firmy? Príď sa dozvedieť ako!

Najčítanejšie

To, že veľa z nás ani netuší o možnostiach, ktoré máme ”trápi” Jána Šaláta, nášho nového člena Impact HUB-u.  Janči sa nerád označuje za podnikateľa, keďže na Slovensku sa s tým spájajú rôzne fámy. Radšej sa predstavuje ako človek, ktorý podniká – podniká kroky k úspechu.

Chceš vycestovať a vyskúšať si prácu pre zahraničné firmy Príď sa dozvedieť ako! - Jan Šalát
Ján Šalát

Ako mladý veľa neobsedel a podnikaniu sa začal venovať skoro.  Založil malú firmu, ktorá poskytuje upratovacie služby a vďaka inovatívnemu prístupu dnes úspešne funguje s viac ako 15 zamestnancami. Ako mladý 19-ročný chalan pracoval v oblasti letectva pre štát aj súkromný sektor. Nadobudnuté skúsenosti využíva aj v súčasnosti, investuje do dopravy a inovácií, a zaujíma sa o startupy ako na slovenskej, tak aj európskej úrovni. Jeho povaha ho doviedla k rôznym možnostiam a preto sa snaží ďalších mladých okolo seba nasmerovať rovnakou cestou – hľadania príležitostí a nie prekážok.

A ide na to ako inak – prakticky.
11. marca si pre teba pripravil skvelý event – diskusiu o Erasme pre mladých podnikateľov.

 
Nemusíš byť študentom na to, aby si sa mohol prihlásiť do Erasmu

Vedeli ste, že existuje obdoba tohto programu pre živnostníkov makačov? Mnoho mladých ľudí nie. Erasmus pre mladých podnikateľov je  pritom rovnako ako bežný Erasmus cezhraničný výmenný program. Môžeš vďaka nemu teda cestovať a – pracovať u skúsených firiem z iných účastníckych krajín. Získaš tak skúsenosti na inom trhu, množstvo zahraničných kontaktov, zabavíš sa v cudzine a  oťukáš sa svetom.

Kto sa môže do programu zapojiť?

Hocikto, kto:

  •  je pevne rozhodnutý začať podnikať na základe životaschopného podnikateľského plánu
  • začal podnikať v priebehu posledných 3 rokov.

Tvoja (budúca) firma alebo predmet podnikania môže byť akéhokoľvek druhu a neexistuje žiadne vekové obmedzenie.

Musíš však tiež:

  • mať trvalý pobyt v jednej zo zúčastnených krajín programu,
  •  mať  konkrétny projekt alebo podnikateľský nápad, ktorý odráža tvoj podnikateľský plán
  •  byť motivovaný a zaviazaný spolupracovať počas tvojej stáže u skúseného podnikateľa z inej zúčastnenej krajiny programu,
  •  byť pripravený prispieť k rozvoju podnikania podnikateľa-hostiteľa, poskytnúť mu tvoje zručnosti, schopnosti a kompetencie
  •  byť pripravený podľa potreby doplniť finančný príspevok programu, aby sa pokryli tvoje náklady na zahraničnú stáž.

Chceš vycestovať a vyskúšať si prácu pre zahraničné firmy Príď sa dozvedieť ako! - obr.2

Erasmus pre podnikateľov Impact HUB

Bez ohľadu na to, či si nový alebo veľmi skúsený podnikateľ, program môže ponúknuť veľkú pridanú hodnotu pre začínajúceho podnikateľa, ale aj hosťujúceho majiteľa malého či stredného podniku v podobe novej pracovnej sily, či otvorenia brány k ďalšiemu trhu.   Noví podnikatelia zbierajú a vymieňajú si vedomosti a obchodné nápady so skúseným podnikateľom, s ktorým spolupracujú od 1 do 6 mesiacov. Pobyt je čiastočne financovaný Európskou komisiou.

Diskusia, ktorú Janči pripravuje bude práve o tomto programe, jeho výhodách, úskaliach, na čo je to vôbec celé dobré. A keď hovoríme o diskusii, myslíme tým interakciu. Je to priestor pre vaše otázky, máte skvelú možnosť dozvedieť sa ako sa zapojiť, čo to obnáša ako začať. Vidíme sa teda 11.3.2015 o 18:30 u nás!

Vstup je symbolické 1€.  Registruj sa cez fb event > tu

Baška Klimek

Ďalšie články z blogu Impact HUB môžeš nájsť > TU

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne