12.1 C
Bratislava
sobota, 3. júna 2023

Stredoškoláci, zapojte sa do ankety. BSK zisťuje podľa čoho si vyberáte školu

Najčítanejšie

Kto mal hlavné slovo pri výbere školy? Rodičia alebo spolužiaci? Podľa čoho sa žiaci základných škôl rozhodujú o svojom ďalšom štúdiu? Aj takéto otázky zisťuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vo svojej ankete.

„Za posledné štyri roky sme významne investovali do školstva. Zriaďujeme nové odbory, modernizujeme učebne, staviame nové športoviská. Počet záujemcov o naše stredné školy vzrástol o tretinu. Kvalitu chceme naďalej zvyšovať, preto nás zaujíma, ako si uchádzači vyberajú strednú školu,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Anketa je určená žiakom posledných ročníkov základnej školy, ako aj súčasným žiakom stredných škôl. V ankete môžu žiaci odpovedať na štyri jednoduché otázky: Bola táto škola Tvojou prvou voľbou? Kto mal hlavné slovo pri výbere školy? Odkiaľ si sa dozvedel(a) o tejto škole? Podľa čoho si sa rozhodoval(a)?

„Výsledky ankety využijeme na ďalšie skvalitňovanie stredného školstva na území kraja. Vďaka tomuto prieskumu budeme tiež vedieť efektívne propagovať stredné školy v kraji,“ uzavrela Jana Zápalová, riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu BSK.

Anketu nájdete > TU 

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne