7.3 C
Bratislava
sobota, 26. novembra 2022

V bratislavskom Múzeu dopravy sa 28. júna stretnú odborníci z dopravného sektora, aby poskytli žiakom a študentom kariérne poradenstvo

Najčítanejšie

Nevieš, kam po skončení školy? Príď na Študuj dopravu, dozvieš sa, čo všetko ponúka oblasť dopravy, dopravných stavieb a poštových služieb. Projekt, ktorý sa koná pod záštitou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR pravidelne pomáha žiakom a študentom s výberom štúdia a budúceho povolania.

Tento rok sa uskutoční v utorok 28. 6. 2022 od 9:00 do 13:00 v priestoroch bratislavského STM – Múzea dopravy. Chýbať nebude ani Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ktorá je opäť spoluorganizátorom projektu.

Návštevníkom budú predstavené odbory vzdelávania z oblasti dopravy a poštových služieb, ktoré je možné študovať na rezortných stredných odborných školách, prípadne vysokých školách. Žiakom základných škôl a mládeži odborníci poskytnú kariérne poradenstvo s odporúčaním ich ďalšieho študijného smerovania a výberu povolania.

Súčasťou bohatého sprievodného programu budú ukážky výkonu povolaní najmä v železničnej a cestnej doprave, riadenie rušňa prostredníctvom vlakového trenažéra, prehliadka priestorov autobusu, kamióna, rušňa, diagnostika vozidiel, dopravná výchova s informáciami o bezpečnosti cestnej premávky a cyklistickej dopravy, dopravné simulátory, nácvik poskytovania prvej pomoci, dopravné kvízy a súťaže. Vstup na podujatie je bezplatný.

„Svet dopravy ponúka množstvo zaujímavých príležitostí, o ktorých by mali absolventi vedieť. A práve projekt Študuj dopravu je skvelou možnosťou, ako sa o nich dozvedieť z prvej ruky. Príďte sa pozrieť a pridajte sa k nám, dopravný priemysel vám ponúka stabilné a perspektívne uplatnenie,“ uviedol Roman Koreň, generálny riaditeľ ZSSK.

Podujatie, ktoré je výsledkom spolupráce Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, rezortných stredných odborných škôl, univerzít, rezortných zamestnávateľov vrátane železničných spoločností a vybraných regionálnych partnerov, sa každoročne teší ohromnému záujmu návštevníkov.

Okrem prezentácie profesií v dopravnom sektore, akciu sprevádza množstvo zážitkových aktivít ako napríklad fyzikálne pokusy vo „vedeckej cukrárni“, „opilecké okuliare“, železničné modelárstvo, prezentácie záchranárov a hasičskej techniky. Bližšie informácie nájdete na www.studujdopravu.sk.

(ts)

Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne