RTVS pripravila mimoriadne spravodajské vysielanie k referendu

V sobotu 21. januára sa na Slovensku koná referendum o zmene ústavy. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 h a RTVS bude počas celého dňa informovať o priebehu referenda v spravodajských reláciách v televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Okrem toho ponúkne divákom aj mimoriadne spravodajské relácie v sobotu večer aj v nedeľu predpoludním.

V deň konania referenda, v sobotu 21. januára, ponúkne RTVS na spravodajskom okruhu :24 divákom aktuálne informácie v Správach o 7.00 h, 10.00 h, 12.00 h, 14.00 h, 16.00 h a v hlavnom večernom spravodajskom bloku o 19.00 h na Jednotke aj :24. Do spravodajských blokov budú naživo vstupovať redaktori RTVS, ktorí budú monitorovať priebeh referenda v regiónoch, sídle Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a v Štatistickom úrade SR.

Tesne pred zatvorením miestností, o 21.50 h odštartuje na spravodajskom okruhu :24 mimoriadne spravodajské štúdio Referendum 2023, ktoré budú môcť diváci od 22.30 h sledovať aj na Jednotke. Moderátori Barbora Bodáková a Vladimír Lichvár budú s hosťami diskutovať o plebiscite, komentovať priebežné výsledky, účasť a aktuálne informácie. Pozvanie do štúdia prijali politológ Ekonomickej univerzity Radoslav Štefančík a právnik Vincent Bujňák z Právnickej fakulty Univerzity Komenského.

Téma referenda bude v sobotu 21. januára rezonovať aj vo všetkých spravodajských reláciách, hodinových správach a spravodajských vstupoch v Rádiu Slovensko, Regina a Rádiu_FM. V Rádiožurnále o7.00 h, 12.00 h, 18.00h a 22.00 h odznejú všetky aktuálne informácie k téme referenda. Počas celého dňa bude RTVS v rozhlasovom vysielaní prostredníctvom redaktorov informovať o priebehu referenda z celého Slovenska až do zatvorenia volebných miestností. Rovnako sa redaktori v živých vstupoch prihlásia aj zo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Bezprostredne po zatvorení volebných miestností, po 22.00 h, ponúkne Rádio Slovensko poslucháčom nočné diskusné štúdio s odborníkmi – politologičkou Anetou Világi, sociológom Pavlom Babošom a ústavnými právnikmi Ľubomírom Fogašom a Radoslavom Procházkom. Počas diskusie prinesie Rádio Slovensko aj aktuálne informácie o priebežných výsledkoch a priebehu referenda a reakcie politických strán.

V nedeľu 22. januára ponúkne RTVS v televíznom vysielaní na spravodajskom okruhu :24 od 9.00 h pokračovanie mimoriadneho spravodajského štúdia Referendum 2023. Moderátori Martina Jančeková a Viliam Stankay budú o referende, jeho priebehu a výsledkoch diskutovať so sociológom Michalom Mislovičom, politológom Jozefom Lenčom a odborníkom na ústavné právo Radoslavom Procházkom. Počas vysielania ponúkne RTVS divákom live tlačovú besedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán aj reakcie politikov a ďalších odborníkov.

Téma referenda bude rezonovať aj v relácii O 5 minút 12 v nedeľu o 11.55 h na Jednotke a spravodajskom okruhu :24, v ktorej moderátor Marek Makara privíta podpredsedníčku vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veroniku Remišovú a podpredsedu NR SR Juraja Blanára. Okrem výsledku referenda a aktuálnych možnostiach skrátenia volebného obdobia budú diskutovať aj o rokovaniach o termíne predčasných parlamentných volieb, možných scenároch riadenia štátu do volieb a pohyboch na politickej scéne, preskupovaní síl pred voľbami.

O výsledkoch referenda bude RTVS informovať počas nedele aj v rozhlasovom vysielaní. V Rádiožurnále o7.00 h, 12.00 h, 18.00h a 22.00 h odznejú informácie o výsledkoch referenda, bezprostredné reakcie a zhodnotenie z pohľadu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Rádio Slovensko ponúkne poslucháčom v nedeľu 22. januára od 10.00 h k téme referenda aj diskusnú reláciu s politológmi.

(ts)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu