1.7 C
Bratislava
piatok, 8. decembra 2023

Na Levočskú púť vypraví národný dopravca 28 vlakov

Najčítanejšie

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví počas Levočskej púte na trati Spišská Nová Ves – Levoča v sobotu 1. júla a v nedeľu 2. júla 2023 celkovo 28 vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku.

Dôvodom prečo veriaci každoročne v prvý júlový víkend prichádzajú do mesta na východnom Slovensku je návšteva Mariánskej hory, ktorá sa týči nad Levočou pri príležitosti sviatku Navštívenia Panny Márie.

Korene mariánskej púte siahajú až do 13. storočia, keď bola na mieste postavená kaplnka, pravdepodobne ako prejav vďaky obyvateľov Spiša za záchranu pred tatárskymi vojskami.

Kostol bol v 20. storočí povýšený na malú baziliku, ktorá nesie názov Bazilika Navštívenia Panny Márie. Každý rok na miesto prichádzajú tisícky veriacich z rôznych kútov Slovenska a sveta. V roku 1995 na Mariánsku horu zavítal aj sv. Ján Pavol II.

Pozrite si cestovné poriadky „pútnických“ vlakov v sobotu 1. 7. a nedeľu 2. 7. 2023:

Vlaky nebudú zastavovať v Harichovciach ani v Levočských Lúkach a budú vedené tak, aby boli vytvorené prípoje v Spišskej Novej Vsi od/na vlaky hlavného ťahu Košice – Žilina – Bratislava.

Vo vlakoch platia štandardné tarifné podmienky. Cestujúci si cestovné lístky na vlak budú môcť zakúpiť v ktorejkoľvek stanici v pokladniciach alebo u sprevádzajúceho personálu v zmysle Prepravného poriadku (PP) ZSSK.

V stanici Levoča bude pokladnica výnimočne otvorená v sobotu 1. 7. 2023 v čase 11:00 – 19:00 a v nedeľu 2. 7. 2023 v čase 7:00 – 15:00. Kontrola cestovných dokladov bude prebiehať v Spišskej Novej Vsi a v Levoči už pri nástupe do vlaku, resp. vo vlaku.

Všetky dôležité informácie o vlakoch na Levočskú púť si môžete prečítať aj na cestovateľskom portáli Vlakom na výlet.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne