8.8 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

V Podunajských Biskupiciach bola tradičná súťaž vo varení guláša

Najčítanejšie

Magický dátum a čas 9.9. o 9-tej hodine odštartoval v sobotu už 23. ročník súťaže vo varení guláša. Podľa miestnych obyvateľov sa traduje, že prvý ročník vznikol ako „volebná kortesačka“ a nebolo tomu veru inak ani tento rok.

Ale na rozdiel od komunálnych politikov v ostatnom ročníku, v sobotu sa prezentovali gulášom a rečami politici, ktorí kandidujú v septembri vo voľbách do NR SR. No i napriek veľkému počtu volebných stánkov, prevahu mali domáci súťažiaci a obyvatelia Podunajských Biskupíc.

V tomto už 23. ročníku súťažilo celkom 26 tímov. Ceny odovzdal slávnostne na pódiu starosta Roman Lamoš, ktorý minulý rok vo volebnom stane varil guláš a uchádzal sa o priazeň obyvateľov Biskupíc, po úspechu vo voľbách vystriedal na stoličke starostu Zoltána Péka.

Okrem dobrého guláša si obyvatelia Biskupíc a návštevníci mohli počas celého sobotňajšieho dňa užiť sprievodný program, deti si užili skákacie nafukovcie hrady, kolotoče, či maľovanie na tvár.

Dospelí zas dobré pivo, kofolu, či domácu pálenku. Okrem guláša aj domáce pagáče, lokše, cigánsku, trdelník, či koláče. Počas dňa návštevníkov sprevádzala dobrá muzika, ľudová hudba Andreja Záhorca.

Porota testovala 26 vzoriek v zložení Oto Nevický, Kristián Kevický, Martin Halák, Peter Pšenica a predseda poroty Karol Hrčka, ktorý spolu so starostom Romanom Lamošom odovzdal slávnostné ocenenia.

Na piatom mieste v súťaži o najlepší tohtoročný Biskupický guláš sa umiestnil tím Krepovcov, cenu si prevzal Robo Bott, na štvrtom mieste skončil tím ZŠ Bieloruská, cenu prevzal Kristián Leško. Cena pre najlepšie oblečený tím získala MŠ Linzbothova.

Tretie miesto, bronzové ocenenie získal Szabo Team, cenu prevzal Tibor Szabo.
Druhé miesto, strieborné ocenenie získal tím MŠ Linzbothova, ocenenie prevzala Iveta Vargová. Víťazmi sa tento rok stali a zlaté ocenenie získal tím ZŠ Vetvárska, cenu prevzala Katarína Szabó Mikéczová.

Ďalšia zaujímavá akcia sa bude v Podunajských Biskupiciach konať napr. v sobotu 23. septembra o 10 h. v areáli ZŠ Biskupická (v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Tryskáč Pube na ulici Padlých hrdinov 71), kde sa uskutočni boxerský zápas, v ktorom si zmerajú sily Roman Lamoš, starosta Podunajských Biskupíc spolu so starostom bratislavskej mestskej časti Vrakuňa Martinom Kurucom.

Podujatia sa ako hosť zúčastní aj najstarší olympionik z roku 1952, bývalý slovenský boxer Ján Zachara, ktorý tam oslávi svoje 95 narodeniny, ktoré mal 27. augusta. Vstupné na podujatie je 10eur, ZŤP a deti 5eur. Mestská časť váš na podujatie srdečne pozýva!

Pozrite si videá a fotoreportáž zo súťaže vo varení Biskupického guláša (autor: Marián Luha, Biskupický Večerník):

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne