10.5 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Vianočné trhy na Vajnorskej ulici v Novom Meste sa tento rok neuskutočnia

Najčítanejšie

So zámerom uskutočniť a prevádzkovať príležitostné vianočné trhy v tomto priestore súhlasil starosta Matúš Čupka a trhový poriadok jednohlasne odsúhlasili prítomní poslanci na miestnom zastupiteľstve už 26. septembra.

Spoločnosť Sympatia Group/ Central Development avizovala na zastupiteľstve spustenie Vianočných trhov na Vajnorskej ulici 21 v blízkosti Kultúrneho strediska a kaviarne La Putika od 24. novembra do 23. decembra, ale nakoniec sa podujatie neuskutoční, spoločnosť len vágne uviedla ako dôvod prebiehajúce rekonštrukčné práce Vajnorskej ulice.

„Oklamali mestskú časť a Novomešťanov,“ reagoval emotívne novomestský poslanec JUDr. Tomáš Korček, ktorý pripomienkoval 26. septembra na zastupiteľstve trhový poriadok a navrhol, aby predajcovia používali ekologické poháre: „nie jednorazové, ale len poháre vyrobené z ekologických, nie plastových materiálov, pripadne vratné poháre, napríklad zo skla, porcelánu, či keramiky,“ uviedol vtedy.

Na odpoveď, či sa uskutočnia trhy na Vajnorskej 21, sme čakali niekoľko týždňov a pracovníčka recepcie spoločnosti Sympatia Group nás odbíjala, ako v „nebankovke“. Nakoniec poslala 11. decembra písomné vyjadrenie advokátka spoločnosti.

„Ďakujeme za záujem Vašich čitateľov o plánovanú akciu spoločnosti Central Development s.r.o., ktorá by určite príjemne prispela k predvianočnej atmosfére Vajnorskej ulice. Ako spoločnosť Central Development s.r.o. riadne a včas písomne informovala Mestskú časť Bratislava – Nové Mesto, bohužiaľ, stavebné práce (rekonštrukcia Vajnorskej ulice), mohli skomplikovať jej plnohodnotnú realizáciu v zamýšľanej podobe a celú akciu negatívne ovplyvniť (obmedzenie dopravy, prašnosť a hlučnosť, ktoré nebolo možné úplne predvídať). Z uvedených dôvodov sa spoločnosť rozhodla akciu nezrealizovať. Ak bude v budúcnosti takáto alebo podobná akcia realizovaná, spoločnosť Central Develoment, s.r.o. bude o tom verejnosť určite riadne a včas informovať,“ uviedla pre Novomestský Večerník JUDr. Jana Habánová, M.E.S. | advokát spoločnosti Sympatia Legal, s.r.o.

Vianočnú atmosféru si tak budete môcť vychutnať hlavne v Starom Meste

Bratislavské Vianoce  v Starom Meste prinášajú tento rok niekoľko noviniek: predĺženie Hlavného vianočného trhu až do Silvestra, vznik Prívetivej zóny na Primaciálnom námestí a pestrý kultúrny program, do ktorého sa zapája viacero mestských organizácií a v tomto roku aj všetkých 17 bratislavských mestských častí. Hlavným organizátorom Bratislavských Vianoc je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

Hlavný vianočný trh v minulosti končil pred Štedrým dňom, tentoraz bude pokračovať aj po vianočných sviatkoch. Predaj na Hlavnom vianočnom trhu začal už 23. novembra, slávnostné otvorenie trhov s rozsvietením vianočného stromčeka 24. novembra. Po 3-dňovej pauze počas vianočných sviatkov bude od 27. decembra do konca roka otvorená približne polovica stánkov.

Rovnako ako minulý rok kladie organizátor veľký dôraz na čistotu a ekológiu. Samozrejmosťou je kompostovateľný riad a vratné poháre, odpad sa bude opäť triediť. Dve triediace stanice nájdete na Hlavnom vianočnom trhu a jednu na Primaciálnom námestí v rámci Prívetivej zóny.

Zálohované nápoje síce na trhu nekúpite, no v triediacich staniciach budete môcť odovzdať zálohované obaly (PET fľaše a plechovky), výťažok zo zisku pôjde na dobročinné účely. Na Hlavnom námestí budú rovnako ako minulý rok rozmiestnené špeciálne popolníky na cigaretové ohorky.

Nielen v Novom Meste, ale ani v Rači sa tento rok Vianočné trhy neuskutočnia

Vianočné trhy tento rok nebudú ani v Rači, starosta Michal Drotován, ktorý je vo funkcii už druhé funkčné obdobie, ich odmietol organizovať pre zlé počasie počas minulého ročníka.

Poslancom Jánovi Polakovičovi a Petrovi Pilinskému, ktorí iniciatívne chceli zorganizovať trhy sami, žiaľ pre krátkosť času sa ich zorganizovať nepodarí. „Nebudú teraz, urobíme niečo iné. Nedalo sa to tak rýchlo, keď úrad úplne odmietol súčinnosť,“ uviedol sklamane pre Račiansky Večerník poslanec Ján Polakovič.

Čítajte viac:

Vianočné trhy v Rači tento rok nebudú. Starosta Michal Drotován sa rozhodol, že ich mestská časť nezorganizuje (aktualizované)

(red, ts)

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne