21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Prügerku čaká ďalšie vylepšenie – obnova historických skleníkov

Najčítanejšie

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo uviedol: „Prüger-Wallnerovu záhradu sme sfunkčnili, upravili a otvorili ešte v roku 2021. Odvtedy sa táto záhrada stala útočiskom na oddych a komunitné vyžitie pre všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov.

Neostali sme však len pri zrevitalizovaní záhrady, minulý rok sme dokončili rekonštrukciu ďalšej dôležitej časti – komunitného domčeka Prügerka, ktorý sme spoločne otvorili a oživili začiatkom augusta. A práve o to tu ide. Vytvárať miesta stretávania a pekných zážitkov pre všetkých v našom milovanom meste.

Veľmi ma preto teší, že priestor obnovenej záhrady sa opäť posunie o ďalší krok vpred. V nasledujúcom období tu vďaka podpore Nadácii Volkswagen Slovakia budú obnovené tri historické skleníky.

V minulosti sa v nich pestovala zelenina a kvety nielen pre domácnosť Heinricha Prügera, ale aj pre hotel Carlton, ktorý v tom čase hostil mnohé osobnosti svetového formátu. Po novom budú skleníky slúžiť všetkým – tak na pestovanie, ako aj na vzdelávanie a kultúrne akcie.

Vznikne tak ďalší skvelý priestor, kde pri sebe budú sadiť a rozprávať sa deti, rodiny, dospelí, ale aj tí skôr narodení. A spolu s rastlinami tu budú rásť celé komunity.
Ďakujem všetkým za obrovský kus práce, vďaka ktorej sa podarilo tomuto miestu vdýchnuť nový život a komunitného ducha,“ uviedol Matúš Vallo.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne