18.5 C
Bratislava
nedeľa, 16. júna 2024

Staré Mesto má po viac než 12 rokoch nový web

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Staré Mesto Matej Vagač: „Konečne! Staré Mesto má po viac než 12 rokoch nový web. Pred pár mesiacmi sme si vyhrnuli rukávy a pustili sa do úlohy neľahkej – najmä pre samosprávy s tak rozsiahlou agendou a množstvom informácií.

A bol najvyšší čas, starý web mestskej časti nespĺňal už niekoľko rokov základné očakávania. Dnešným dňom sme teda o ďalší krôčik bližšie k modernej a funkčnej samospráve.

Čo nás na novom webe Starého Mesta najviac teší?

 • Je prehľadný a intuitívny – pri jeho tvorbe sme mysleli najmä na skúsenosť občanov a občianok, ktorí potrebujú na mestskej časti niečo vybaviť.
 • Je dobre prispôsobený aj na mobilné telefóny – táto možnosť nám na starom webe veľmi chýbala a keďže dnes všetko hľadáme prostredníctvom malých zariadení v ruke, nový web Starého Mesta funguje s telefónmi a ich formátom obrazoviek na výbornú.
 • Je skutočne nápomocný – odpovedáme na ňom na všetky časté otázky – ušetríme vám tak čas, námahu a predídeme mnohým nedorozumeniam.
 • Je rýchly – Google ohodnotil výkonnosť nového webu na 99 bodov zo 100, pre porovnanie – pôvodný web mestskej časti bol na úrovni 48 bodov.
 • Je jednoduchý a uprataný – menej je niekedy viac, pri weboch to platí niekoľkonásobne. Jasná a prehľadná štruktúra zabezpečí, že budete vždy vedieť, kde nájdete to, čo potrebujete.
 • Je dostupný aj v anglickej, nemeckej či maďarskej verzii, každá jeho časť je preložiteľná prostredníctvom google translate do jazyku, ktorý potrebujete.
 • Je skutočne prístupný – napríklad vďaka kontrastnej možnosti zobrazenia pre slabozrakých. Samozrejmosťou je aj funkcia čítačky – prevodu textu na reč. Pri tvorbe webu sme sa riadili viacerými odporúčaniami (napr. WCAG, Blind Friendly Web) vrátane zákona č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a predpismi v rozsahu podmienok smernice EÚ 2016/2012.Som veľmi rád, že sme nielen Staromešťankám a Staromešťanom, ale aj našim návštevníkom priniesli novú webovú stránku. Pôvodný web tak, ako si ho pamätáte, prežil takmer 4 vedenia našej mestskej časti a od roku 2012 sa menil iba minimálne. Takže čas na zmenu už definitívne bol.

  Pôvodný web bude niekoľko mesiacov dostupný resp. archivovaný prostredníctvom prelinku na novej webstránke, nemusíte sa teda báť, že by sa čokoľvek stratilo v nedohľadne. V tejto chvíli sme už zvedaví, čo na nový web hovoríte! Ako sa vám páči?

  Samozrejme, naša práca na webe nekončí jeho spustením. Vaše pripomienky, postrehy a nápady nám môžete posielať na e-mail podnety@staremesto.sk, ďakujeme. Veľká vďaka patrí aj kolegom z Moderné obce, ktorí s nami na novom webe usilovne pracovali a prinášali naozaj profesionálny prístup a podporu,“ povedal Matej Vagač.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne