9.5 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Z ulíc Nového Mesta zmizlo takmer 150 vrakov

Najčítanejšie

Samospráva bratislavského Nového Mesta aj uplynulý rok čistila svoju mestskú časť od starých nepojazdných motorových vozidiel bez evidenčných značiek.

V priebehu roka 2021 bola na 147 vozidiel umiestnená výzva aj s doručením listu majiteľovi, aby na vlastné náklady zabezpečil odstránenie vraku.

Väčšinu z nich majitelia po výzve odstránili. Tie, pri ktorých vlastníci nezareagovali na výzvu (28 vozidiel), nechala mestská časť v zmysle zákona o odpadoch odtiahnuť autorizovanou spoločnosťou.

„Tieto autá dlhodobo zaberajú miesta na parkoviskách, či na okraji ciest. Okrem toho sú záťažou aj pre životné prostredie a narúšajú estetický vzhľad mestskej časti. Z Nového Mesta chceme mať čisté miesto, preto v tejto problematike postupujeme nekompromisne,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Autá bez „ešpézetiek“ či platnej kontroly TK a EK vyhľadávajú v mestskej časti aktívne inšpektori verejného poriadku z Miestneho úradu Bratislava – Nové Mesto, príslušníci mestskej polície alebo ich úradu oznamujú občania.

Tí vo veľkej miere využívajú na nahlásenie svojho podnetu aj internetový projekt odkazprestarostu.sk. Od nového roka pribudla možnosť nahlásiť autovraky aj v aplikácii, ktorú si môžu bezplatne nainštalovať do svojich mobilných telefónov.

Aplikácia je k dispozícii pre všetky mobilné telefóny s operačným systémom Android a taktiež pre zariadenia Apple. Aplikáciu stačí len vyhľadať v Obchod Play alebo App Store pod názvom „Nové Mesto Bratislava” a pohodlne si ju zdarma stiahnuť do mobilného zariadenia.

„Podľa zákona musíme majiteľovi auta najskôr doručiť výzvu na odstránenie vozidla. V prípade, že to neurobí v lehote 60 dní, dáme ho odtiahnuť autorizovanou firmou,“ vysvetlila vedúca oddelenia verejného poriadku Zuzana Kriglerová.

Po odtiahnutí má majiteľ čas dvanásť mesiacov, aby sa k autu prihlásil, následne prepadá v prospech štátu.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne