12.1 C
Bratislava
sobota, 3. júna 2023

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je stabilizovaná. Bezplatné cestovanie sa od marca skončí

Najčítanejšie

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je po počiatočných problémoch s výpravou spojov stabilizovaná. Aktuálne sa obslužnosť pohybuje na úrovni 98 %.

Preto sa po dvoch mesiacoch končí bezplatná doprava a od 1. marca 2022 sa autobusová doprava vracia do normálu. Cestujúci si budú kupovať lístky ako boli zvyknutí, v platnosti ostávajú ceny aj všetky zľavy, ktoré využívali doteraz.

Od 15. novembra 2021 zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions, ktorá zaznamenala spočiatku významné výpadky spojov. Bratislavský samosprávny kraj sa preto rozhodol kompenzovať vzniknuté nepríjemnosti cestovaním zadarmo, a to v mesiacoch január a február 2022.

V rámci kompenzácií pripravuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) aj automatické predlžovanie platnosti predplatných cestovných lístkov (PCL) tým cestujúcim, ktorí mali platný PCL v termíne od 15. 11. 2021 do 28. 02. 2022. Termín spustenia a podrobnosti oznámi integrátor dopravy BID dostatočne vopred.

V tejto súvislosti BID upozorňuje cestujúcich, ktorí mali zakúpenú čipovú kartu u pôvodného dopravcu Slovak Lines, aby priložili túto kartu (ak tak ešte neurobili) v autobuse dopravcu ARRIVA Mobility Solutions k označovaču pri predných dverách – k čítačke pod displejom. Priložením k zariadeniu sa im karta prepíše na nového dopravcu. Môžu tak urobiť aj teraz v období bezplatnej dopravy.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne