17.7 C
Bratislava
streda, 7. júna 2023

Nová slovenská šou LEGO® MASTERS štartuje na TV Markíza už túto nedeľu

Najčítanejšie

Vo výnimočnej televíznej novinke zabojujú dvojčlenné tímy o titul najlepšieho amatérskeho staviteľa kociek LEGO v Česku a na Slovensku aj o rozprávkovú finančnú odmenu v hodnote 20-tisíc eur.

Už túto nedeľu 5. júna 2022 o 20:30 hod. odštartuje na obrazovkách televízie Markíza veľkolepá rodinná šou LEGO MASTERS, v ktorej sa predstaví šesť dvojíc tých najlepších LEGO staviteľov v Česku a na Slovensku. Pod rukami im budú vznikať originálne diela, ktoré limituje iba fantázia a technická zdatnosť. Kto si dielik po dieliku vydláždi cestu až k rozprávkovej výhre 20-tisíc eur?

Talentovaní súťažiaci, skvelá moderátorská dvojica, či „kockáreň“, z ktorej tvarov a farieb ostáva každý v nemom úžase. Nielen to je skvelá rodinná šou, ktorá uchváti deti i dospelých.

Celým programom bude počas štyroch júnových nedieľ divákov sprevádzať zohraná moderátorská dvojica – obľúbená komička Eva „Evelyn“ Kramerová a známy český herec Matouš Ruml. Aj keď sa moderátori pred uvádzaním programu nepoznali, dokázali si k sebe okamžite nájsť cestu a vytvorili skvelý tím.

A o to isté sa pokúsia aj súťažiaci v šou LEGO MASTERS. Aj keď všetci patria k LEGO expertom, pred kastingom sa nepoznali a sú zvyknutí fungovať každý samostatne. K ich úspechu prispeje vzájomná súhra, schopnosť kompromisu i odhodlania dostať zo seba len to najlepšie.

Výtvory súťažiacich bude hodnotiť najväčší odborník na stavebnicu LEGO – Milan Reindl. Bývalý učiteľ sa vďaka vášni pre ikonickú stavebnicu stal jediným Čechom, ktorý už desať rokov pracuje ako dizajnér firmy LEGO. „LEGO pre mňa znamená viac než len prácu. Je to koníček a vášeň. A tiež veľká časť môjho detstva,“ opisuje prácu muž, ktorého diela obdivujú aj také hviezdy ako David Beckham alebo Orlando Bloom.

V Česku ani na Slovensku tak nie je nikto povolanejší, kto by boj o titul LEGO MASTERS mohol hodnotiť. A čo je pre Milana zásadným kritériom pre hodnotenie súťažiacich? „Chcem, aby ukázali kreativitu, bezbrehú fantáziu a skúsili prerozprávať príbehy pomocou LEGO kociek. Hodnotiť sa budú, samozrejme, technické zručnosti,“ hovorí Milan Reindl.

Ten však nebude jediným, kto bude výtvory súťažiacich hodnotiť. V každej časti sa totiž objaví špeciálny hosť. Hneď v prvej epizóde sa tejto úlohy s chuťou zhostil známy hudobník Marián Čekovský.

Kreatívna producentka projektu, Simona Matásková, sľubuje jedinečný divácky zážitok. „Predstavíme napríklad staviteľské umenie bratov, matky so synom alebo kamarátov. Diváci budú sledovať aj dve dvojice, ktoré spojil až kasting,“ prezrádza. „Súhru teda musia nájsť dvaja ľudia, ktorí na seba nie sú vôbec zvyknutí. Uvidíme, či bude láska k najpopulárnejšej stavebnici stačiť,“ dodáva s úsmevom producentka.

Ako si súťažiaci poradia s jednotlivými LEGO výzvami? A kto si z LEGO kociek poskladá prvý titul LEGO MASTERS Česko a Slovensko? Prvá epizóda je už teraz v exkluzívnom predstihu k dispozícii predplatiteľom služby VOYO a v nedeľu 5. júna 2022 o 20:30 hod. si ju budú môcť vychutnať diváci TV Markíza.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne