19.7 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Nadácia COOP Jednota podporila Nemocnicu s poliklinikou v Revúcej

Najčítanejšie

Nadácia COOP Jednota darovala Nemocnici s poliklinikou v Revúcej peňažný dar v hodnote 4 000 eur. Symbolický šek odovzdal Jozef Sedlák, predseda predstavenstva COOP Jednoty Revúca a Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko a predseda správnej rady Nadácie COOP Jednota.

Nadácia COOP Jednota už 23 rokov kontinuálne podporuje aktivity, ktoré spája spoločenská zodpovednosť a humánne myšlienky. Svojou pôsobnosťou v zdravotníctve sa snaží skvalitňovať liečebné procesy a prinášať moderné metódy čo najširšiemu spektru pacientov nákupom lekárskych prístrojov a pomôcok pre nemocnice a zdravotnícke zariadenia vo všetkých krajoch Slovenska.

„Pre zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti je okrem kvalifikovaného personálu nutné a potrebné neustále modernizovať a zabezpečovať nemocnicu modernými a kvalitnými prístrojmi, ktoré značne napomáhajú, zlepšujú a uľahčujú diagnostiku pacienta. Nadácia COOP Jednota darovala našej nemocnici peňažný dar v hodnote 4 000 eur, za ktoré sme nakúpili prístrojové vybavenie,“ uvádza Janette Hrbálová, riaditeľka Nemocnice s poliklinikou, n. o., Revúca.

Moderný EKG prístroj pre novú ambulanciu

zdroj: COOP Jednota

Zodpovedný prístup k spoločnosti a budovanie princípov spoločenskej zodpovednosti v systéme COOP Jednota sú prirodzenou súčasťou družstevného obchodu. „Vďaka nadácii sme zakúpili moderný EKG prístroj pre novootvorenú kardiologickú ambulanciu, ktorý pomáha zabezpečiť presné a kvalitné snímanie najdôležitejšieho ľudského orgánu srdca. Zariadenie je dôležité pri vyšetreniach, keď sa pacienti sťažujú na bolesti v hrudníku. EKG prístroj môže včasne diagnostikovať EKG nález a vylúčiť alebo potvrdiť infarkt myokardu, ktorý ohrozuje pacienta na živote.

Zvyšné poskytnuté prostriedky sa doložili na zakúpenie modernej operačnej lampy pre úrazovú (traumatologickú) ambulanciu. Intenzívne kvalitné osvetlenie je hlavnou požiadavkou pre ošetrenie pacienta a pri chirurgických zákrokoch je neodmysliteľnou súčasťou v ambulancii a dokonca aj základom pre poskytovanú zdravotnú starostlivosť. Vedenie nemocnice chce veľmi pekne poďakovať za opakovanú finančnú podporu a pomoc, ktorou sa zvyšuje komfort a kvalitatívna úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ zdôrazňuje J. Hrbálová.

Regionálna podpora a spolupatričnosť

Nadácia COOP Jednota vznikla so zámerom cielene pomáhať ľuďom, spoločnosti, komunitám. Každý člen spoločenstva, každé regionálne spotrebné družstvo, môže byť svojim aktívnym prístupom súčasťou spoločenskej zodpovednosti systému COOP Jednota. „Teší nás, že môžeme byť súčasťou systému, ktorý nie je len o obchode, ale vo svojej podstate o vzájomnej pomoci, spolupatričnosti a zodpovednom prístupe.

Som presvedčený, že občania mesta a okolia oceňujú dlhodobú spoluprácu pri poskytovaní sponzorských darov od Nadácie COOP Jednota. Nadácia poskytla tentokrát finančný príspevok nemocnici v Revúcej a ja pevne verím, že nové prístroje budú prínosom pre všetkých pacientov. Rovnako však verím, že ľudia v regióne budú dbať o svoje zdravie a čo najmenej budú musieť navštevovať našu revúcku nemocnicu,“ konštatuje Jozef Sedlák, predseda predstavenstva COOP Jednoty Revúca.

(ts)

Reťazce.sk
Reťazce.sk
Reťazce.sk písali predovšetkým o maloobchode v Bratislave, sústredili sa na centrum Bratislavy a väčšinou na gastroscénu. Zaujímali sa predovšetkým o inovatívne nezávislé projekty. Projekt v rôznych podobách fungoval od roku 2009. Autorom a zodpovednou osobou za obsah bol Radoslav Augustín. V histórii na projekte spolupracovali i Lukáš Kočišek a Ivan Krasko. Redakcia Mediahub.sk od novembra 2018 na obsahu projektu pokračuje. Doménu Reťazce.sk sme získali od spoločnosti VisuArt, s.r.o. a stala sa súčasťou nášho projektu. Portál Reťazce.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne